OBILJEŽILI SMO!

U našoj Školi ugostili smo gosp. Mirka Hrkača, osnivača Zaklade "Čujem, vjerujem, vidim" te time obilježili Dan bijeloga štapa i početak Mjeseca hrvatske knjige. Budući da su neki od ciljeva Zaklade promicanje cjeloživotnoga obrazovanja, edukacija mladih i omogućavanje  pristupa literaturi slijepim osobama i osobama s invaliditetom koje same ne mogu čitati, obogatili smo našu knjižnicu lektirnim djelima prilagođena po principima građe lagane za čitanje (za učenike s disleksijom, ADHD/ADD sindromom, učenike s poteškoćama u govorno-jezičnoj komunikaciji, s motoričkim poteškoćama uslijed kojega ne mogu držati knjigu, ili rukovati njome, ili pomicati oči u mjeri u kojoj bi im to omogućilo čitanje, učenike romske nacionalne manjine itd.).
Naši sedmaši i osmaši razgovarali su s gosp. Hrkačem o projektima Zaklade i o svakodnevnome životu slijepih osoba, saznali su što je najbitnije u komunikaciji i odnosu s osobama s invaliditetom, a neki su čak imali priliku pokušati hodati pomoću bijeloga štapa ili čitati brajicu. Kao veliki poticaj i pomoć u prihvaćanju svoga invaliditeta gosp. Hrkač naveo je vjeru, u kojoj vidi smisao života. Susret je tako i završio njegovom porukom djeci da vjeruju u ostvarenje svojih želja bez obzira na teškoće koje ih snađu te da uvijek gledaju ono što imaju, a ne ono što nemaju. Hvala gosp. Hrkaču na ovome susretu!

objavio: Administrator   datum: 13. 10. 2018.

« Studeni 2018 »