Noć knjige 2022.

Projekt Školska strategija poticanja čitanja priveden je kraju ove školske godine završnim događajem koji se održao 25. travnja 2022. godine. Više o projektu i svim provedenim aktivnostima tijekom četiri godine trajanja pročitajte u sljedećoj knjizi:

Školska strategija poticanja čitanja 2018-2022

Poštovani učenici, roditelji i mještani Sesvetskog Kraljevca, naša škola se od ove školske godine aktivno uključuje u Nacionalnu strategiju poticanja čitanja za razdoblje 2017- 2022.

Nacionalna strategija poticanja čitanja je strateški dokument RH usvojen u studenom 2017. godine s ciljem ostvarenja triju strateških ciljeva: (1) uspostavljanje učinkovitog društvenog okvira za podršku čitanju, (2) razvoj čitalačke pismenosti i poticanje čitatelja na aktivno i kritičko čitanje te (3) povećanje dostupnosti knjiga i drugih čitalačkih materijala.

Na temelju Nacionalne strategije, ravnatelj, učitelji i razvojna služba Škole razvili su Školsku strategiju poticanja čitanja o kojoj možete više pročitati u  brošuri koja se nalazi na poveznici na kraju ovog teksta. Da bi Školska strategija bila uspješna, od iznimne je važnosti i podrška roditelja. Stoga Vas pozivamo da podržite Školsku strategiju poticanja čitanja bilo aktivnim uključivanjem u aktivnosti koje smo predvidjeli za roditelje, bilo poticanjem vlastite djece na čitanje u obiteljskom okruženju.

Ostvarivanje Strategije započinje u listopadu gostovanjem gospodina Mirka Hrkača, osnivača zaklade Čujem, vjerujem, vidim koji će govoriti o važnosti pomoći djeci s različitim teškoćama čitanja i pisanja.

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!

« Veljača 2021 »