Na inicijativu i uz potporu Ministarstva obrazovanja, znanosti i športa, a u realizaciji "Bulaja naklade" i Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet, na ovim stranicama objavljuju se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire i šire.

Knjige su besplatno dostupne učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima.

U prvoj fazi projekta objavljeno je oko 200 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja kao što su zvučni zapisi i video materijali. Cilj projekta je da na Webu budu dostupne SVE osnovnoškolske i srednjoškolske lektire - ukupno preko tisuću naslova!

Za uporabu eLektira potrebno je imati aktivan elektronički identitet (korisničku oznaku) u AAI@EduHR sustavu. Učenici i učitelji je mogu dobiti od administratora imenika u svojoj školi.

Ako nemate svoju korisničku oznaku i zaporku u AAI@EduHR sustavu, obratite se administratoru elektroničkog (LDAP) imenika vaše škole ili matične ustanove. OVDJE možete provjeriti tko je administrator imenika u vašoj školi ili ustanovi.