Zaštitite privatnost na Facebooku

Autor: Administrator , 19. 11. 2010.

Nova inačica brošure "Zaštitite privatnost na Facebooku"

Ukoliko još uvijek niste saznali sve informacije o opasnostima kojima se izlažete prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu i ako ne znate podestiti svoj profil na Facebooku tako da pritom sačuvate privatnost, svakako vam preporučujemo novu inačiču brošure Nacionalnog CERT-a "Zaštitite privatnost na Facebooku".

Najpopularnija društvena mreža - Facebook tijekom 2011. godine uvela je niz promjena u svojem sustavu zaštite privatnosti korisnika. Promjene, koje su ponajviše rezultat velikog pritiska javnosti i stručnjaka iz područja računalne sigurnosti, uključuju potpuno redizajnirano sučelje koje upravlja privatnošću i mnoštvo novih mogućnosti. Tako se, od nedavno može za svaki pojedini sadržaj, kojeg korisnik postavlja, definirati kome će biti dostupan. Također je uvedena mogućnost korištenja protokola HTTPS kod pristupa stranicama Facebooka.

Više informacija o zaštiti privatnosti na Facebooku potražite u novoj inačici brošure Nacionalnog CERT-a dostupnoj ovdje.

Priloženi dokumenti:
sigurnost-na-netu.pdf (590.50 KB)