OBILJEŽILI SMO!

Autor: Administrator , 27. 9. 2019.

U našoj je školi  26. rujna obilježen Europski dan jezika kao projektni dan. Učiteljice hrvatskoga jezika Dea Blažević i Senka Sušac organizirale su radionice o narječjima hrvatskoga jezika i položaju hrvatskoga jezika u Europskoj uniji, a učenici šestog c pripremili su interaktivni muzej s postavom "Početci hrvatske pismenosti". Učitelji Anita Damjanović, Terezija Mirul, Maja Pasariček i Domagoj Patek pripremili su zagonetke, igre riječima i društvenu igru s jezičnim zadatcima za radionicu iz engleskog jezika dok je učiteljica Nikolina Štiglić  pripremila zanimljivu radionicu u kojoj su učenici kroz riječi i rečenice trebali otkriti kemijske simbole.

U gostima su nam bili Marija i Marko Kefelja, prevoditelji hrvatskoga znakovnog jezika iz Saveza gluhih i nagluhih grada Zagreba, koji su održali vrlo zanimljivu interaktivnu radionicu hrvatskoga znakovnog jezika u kojoj su učenici naučili osnove hrvatskoga znakovnog jezika i vlastita imena pokazati na dvoručnoj abecedi.

Kao posebnost ovogodišnjega obilježavanja EDJ-a želimo s ponosom istaknuti naše učenike Atenu Ntontos, Arianu Kajtazi i Aleksandra Beluškova, koji su pripremili i održali radionice iz grčkoga, albanskoga i makedonskoga jezika, pod mentorstvom učiteljica Marine Slišković i Jelene Peranović. Učenici su se vrhunski pripremili i njihove radionice su bile najposjećenije!
Također, posebnu zahvalnost, osim njima, želimo iskazati učenicima sedmih razreda koji su sudjelovali u organizaciji, izradi materijala i provedbi samog projekta Lani Šekeriji, Dariji Škurdiji, Dariji Zovko, Miji Ivančić, Lani Perić, Lani Cvitkušić, Sari Matijašić, Roku Kuhariću, Mariji Sušić i Tiji Brlobašić na čiju inicijativu smo odlučili prikupljeni novac donirati skloništu za životinje Dumovec.

Za medije je sve popratila novinarka Prvoga programa Hrvatskoga radija Sandra Maričić. Njezinu autorsku radijsku emisiju „Pet za pet“ možemo čuti utorkom u 11.12.
Još jednom zahvaljujemo svima i nadamo se jednako uspješnom EDJ-u sljedeće godine!

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma