Autor: Administrator , 28. 2. 2015.

Međupredmetni IKT kurikul i digitalni nastavni materijali

Međupredmetni IKT kurikul i prateći digitalni nastavni materijali nastali kao rezultat projekta „Razvoj elemenata kvalifikacija, programa i kurikula u dijelu računalne kompetencije u osnovnoškolskom obrazovanju – ICT Curricula“, koji obuhvaćaju hrvatski jezik, matematiku, fiziku, kemiju, biologiju, engleski jezik, povijest i geografiju od 5. do 8. razreda, postali su dostupni obrazovnoj zajednici.

Ovim kurikulom, koji prema Nacionalnom okvirnom kurikulumu obrađuje međupredmetnu temu uporaba informacijske i komunikacijske tehnologije u nastavi, obuhvaćeno je ukupno 90 nastavnih sati za svih osam ciljanih predmeta u dijelu gradiva koje se obrađuje u prvom polugodištu nastavne godine. Kurikul ima jasno postavljene ishode učenja kojima se razvijaju kompetencije vezane za predmet ali i digitalne kompetencije.

U ovom projektu sudjelovale su dvije profesorice iz naše škole, Anita Damjanović (engleski jezik) i Valerija Begić (kemija i biologija). Čestitamo!

Kao pomoć učiteljima dostupan je i priručnik za implementaciju međupredmetnog IKT kurikula i digitalnih nastavnih materijala, koji sadrži tehničke pretpostavke i vještine nužne za uspješnu upotrebu digitalnih nastavnih materijala te konceptualni okvir kurikula kao i detaljne opise i razradu etapa nastavnog sata za svaki predmet.

Digitalni nastavni materijali za hrvatski jezik, matematiku, fiziku, kemiju, biologiju, engleski jezik, povijest i geografiju od 5. do 8. razreda, koji prate međupredmetni IKT kurikul smješteni su na Nacionalnom portalu za učenje na daljinu „Nikola Tesla“ (http://tesla.carnet.hr) i dostupni su svim učenicima i učiteljima uz prethodnu autentifikaciju elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr.

Osim na Portalu „Nikola Tesla“, digitalni nastavni materijali bit će uskoro dostupni i na CARNetovom Loomenu (http://loomen.carnet.hr) gdje će učitelji moći preuzeti dijelove digitalnih nastavnih materijala i integrirati ih u neki svoj već postojeći tečaj ili na temelju njih izraditi potpuno novi tečaj.

Vijest je preuzeta s Portala za škole.

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma